Hakkımızda

Anasayfa / Hakkımızda

Fenka inşaat ile 2005 yılında İzmir'de başladığımız faaliyetlerimize, müteahhitlik fabrika binaları, soğuk hava depoları, otel, konut ,ofisler, tarımsal ve endüstriyel yapılar  ve kamu altyapı ustu yapı inşa ederek daha kaliteli bir hizmet ve deneyimli kadromuzla  tüm çalışmalarda kaliteli inşaatı uygun fiyatla üretmeyi, işi süresinde teslim etmeyi ve müşteri memnuniyetini yakalamak ve kalıcı dostluğa dönüştürmek  güvenilir olmayı ana prensipleri olarak hedef seçmiştir.


FENKA, İnşaat sektöründe İzmir ve Manisa illerinde başta olmak üzere endüstriyel yapı üretiminde çelik, konvansiyonel ve prefabrik taşıyıcı sistem uygulamaları ile yüzden fazla  fabrikayı anahtar teslimi başarıyla tamamlamanın gururunu yaşamaktadır.

 

 

FENKA, Fabrak senayi tesisleri ve tarımsal başta süt sığrcılık yapıları özel eğitim alınmış mimarı ve statik planlama teknik kadrosuanayla bugüne kader yatırımcıları hayvan konforu estetik  ve ekonomik projeleri   hemen hemen ülkemizin dört biryanına 100 den fazla proje hizmeti ve inşaatları tamamlamiş, işletmelerin hem projelendirilmesi hem de uygulanması, yani inşaatları konusunda hizmet vermektedir. Tarımsal işletmenin iskeletini oluşturacak olan mimari projelendirmede, her zaman hayvan konforu ön planda tutulmakta, fonksiyonel, sürdürülebilir işletmelerin kurulması amaçlanmaktadır. Mimari projeler; işletmenin işleyişinin, gübre yönetiminin, yem yönetiminin, hayvan sirkülâsyonunun, kısacası "işletme yönetiminin" kâğıda aktarılmış halidir. Kötü ve hatalı bir mimari yapı, işletmeye çok büyük zararlar verebilir. Karşılaşılacak problemler ağır bedeller ödense dahi çözümsüz kalabilir. O nedenle inşaatların yapımında zaman kayıplarının, hataların ve zararların önüne geçilebilmesi için mimari projelendirme ve uygulamasının tek elden yönetilmesi çok önemlidir. Fenka Mimarlığı sektördeki diğer firmalardan ayıran en önemli özellik de budur.ülkemize de ekonomik katkısı olmasını  gururunu taşıyoruz,

 

Fenka aynı zamanda; tarımsal işletmelerde hayvan konforunu amaçlayan ekipmanlar ile çelik yapılar konusunda da hizmet vermektedir. Süt sığırcılığı işletmelerinde hayvanların daha sağlıklı, daha verimli ve stresten uzak olabilmeleri için hayvan konforu çok önemlidir. Fenka İnşaat'in ürün yelpazesinde yem kilitleri, durak demirleri, suluklar, sirkülasyon fanları, barınak perde sistemleri, çift katlı hayvan yatakları, buzağı kulübeleri, buzağı kafesleri yer almaktadır. Ayrıca şirketin fabrika binasında, süt sığırcılığı işletmelerinin çelik aksamları işlenerek montaja hazır hale getirilmektedir.

Fenka, tarım sektöründe yatırım yapmak isteyen sermaye sahiplerine; yatırımın karlı olup olmadığını tüm detayları ve önerileri ile birlikte, ekonomik ve mali analizleri de içeren bir fizibilite raporu hazırlamaktadır. Ayrıca süt sığırcılığı işletmelerinin en önemli parçaları olan makine ve ekipmanlar konusunda tecrübesiyle Fenka inşaat, ekipmanların geliştirilmesi ile özgün tasarımların yapılması amacıyla ARGE çalışmalarını da yürütmektedir. Ayrıca çelik yapılar konusundaki uzmanlığın ışığında hayvancılık işletmelerinin statik projeleri çizilmektedir.
 

 

 

Değerlerimiz

FENKA, çalışan ve paydaşlarının kendisiyle gurur duyabileceği bir kurum olmak için, tüm iş süreçlerinde kurumsal değerleri doğrultusunda hareket eder. Fenka yarım asırlık deneyimini ve bilgi birikimini müşterilerinin faydası için değerlendirmeyi ve yeni nesillere aktarmayı kurumsal bir görev olarak görür.

İNSAN
FENKA, in ‘insan’ en değerli varlıktır. Ulusal ve uluslararası iş süreçlerinde cinsiyet, dil, din, ırk ve siyasi görüş ayrılığı gözetilemez. Evrensel insan haklarına aykırı yaklaşımlar kabul edilemez.
Akıncı İnşaat’ın tüm çalışanları, niteliği sürekli arttırılan, sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışma güvencesi altındadır. Fenka,, sıfır iş kazası hedefi ile çalışır.

İŞ 
 FENKA, tüm iş süreçlerinde iş etiği doğrultusunda hareket ederek güvenilir, dürüst, tutarlı ve adil olmayı benimsemiştir.Kaliteden ödün verilemez. Yapılan iş, yapılabilecek en iyi şekilde gerçekleştirilir. 

TOPLUM
FENKA,  için topluma katkı sağlamak bir ‘proje’ değil, var olma anlayışıdır. Tüm yatırım süreçlerinin sürdürülebilir olması hedeflenir. Fenka, toplumsal paydaşları için ekonomik, kültürel ve toplumsal kalkınmayı desteklemeyi amaçlar.

 

ÇEVRE

FENKA,  çevreye saygı duyar. Bu saygının gerekliliği olarak Fenka’nın çevreye verdiği etki ölçümlenir. Olumsuz etkilerin en aza indirgenmesi için çaba gösterilir. Çalışanlar ve paydaşlar doğal kaynakların korunması ve geri dönüşümün artırılması için teşvik edilir.